Piękna cera od zaraz! Jaka jest cena zabiegu oczyszczania twarzy u kosmetyczki?

Piękna i promienna cera bez widocznych wyprysków to marzenie większości osób. Niestety w obecnych czasach wiele czynników może wpływać niekorzystnie na stan naszej skóry. Stres, smog, przetworzone jedzenie, fast foody, kosmetyki pełne sztucznych substancji. Nie da się większości z nich uniknąć w codziennym życiu. Problemy skórne, trądzik oraz liczne niedoskonałości można zauważyć szczególnie u osób pomiędzy 25 a 40 rokiem życia. Jednak z powodu niedoskonałości skórnych wcale nie musimy odczuwać dyskomfortu. Aktualnie profesjonalne zabiegi kosmetyczne mogą naprawdę zdziałać cuda! Na wszelkiego rodzaju zmiany skórne z pewnością pomoże oczyszczanie twarzy. Sprawdź, jaki rodzaj zabiegu warto wybrać dla siebie.

Oczyszczanie twarzy u kosmetyczki. Na czym polega?

Dbanie o piękną cerę to proces, który trwa właściwie całe życie. Na stan naszej skóry ma wpływ wiele czynników, ale przede wszystkim nasze nawyki. To, co jemy, jak wykonujemy demakijaż, jakich kosmetyków używamy – wszystko może mieć kluczowe znaczenie dla wyglądu naszej cery. Dlatego jeśli zauważymy u siebie jakiekolwiek nieprawidłowości związane ze skórą, zacznijmy od nauki zdrowych nawyków. Dieta bogata w warzywa i owoce, zrezygnowanie z używek, ruch, kosmetyki o naturalnym składzie – spróbuj, aby przekonać się, że możesz w prosty sposób uratować swoją cerę.

Piękna cera od zaraz

Jeśli jednak zmiany nawyków nie pomogą, warto udać się po pomoc do specjalisty. Pierwszym kontaktem w takiej sytuacji może być lekarz dermatolog lub kosmetyczka. Najlepiej jeśli skorzystamy z porad z różnych źródeł. Gabinety kosmetyczne oferują bogatą ofertę wszelkich zabiegów, które możemy dobrać zgodnie z naszymi wymaganiami. Złuszczanie, nawilżenie, odżywienie, odmłodzenie lub oczyszczenie – fachowiec z zakresu kosmetologii bez problemu doradzi nam odpowiednią pielęgnację dla naszej skóry.

Jednym z najpopularniejszych zabiegów jest oczyszczanie twarzy. Polega ono na usuwaniu ze skóry oraz jej głębszych warstw wszelkich złogów oraz zanieczyszczeń, co pomaga unikać stanów zapalnych oraz zapychaniu porów skóry. Istnieją różne rodzaje zabiegów oczyszczających. Najpopularniejsze z nich to:

  • Oczyszczanie manualne twarzy;
  • Hydrabrazja;
  • Mikrodermabrazja diamentowa;
  • Laser IPL;
  • Peeling kawitacyjny;
  • Oczyszczanie twarzy kwasami;
  • Maski oczyszczające.

Zacznijmy od podstaw. Manualne oczyszczanie twarzy

Najprościej mówiąc, zabieg manualnego oczyszczania twarzy polega na pozbyciu się zaskórników za pomocą ich wyciskania. Cały zabieg rozpoczyna się od dokładnego oczyszczenia twarzy zarówno z makijażu, jak i wszelkiego brudu. Następnie kosmetyczka wykonuje peeling, aby pozbyć się zrogowaciałego naskórka. Kolejnym krokiem jest preparat rozmiękczający, który pod dodatkowym działaniem pary otwiera pory skóry. Kiedy skóra jest gotowa, specjalistka w jednorazowych rękawiczkach delikatnie wyciska i usuwa wszelkie zalegające substancje, które prowadzą do stanów zapalnych. Po oczyszczeniu skóry nakładany jest preparat antybakteryjny oraz krem ochronny. Zabieg jest niezwykle skuteczny i mogą go stosować wszyscy poza osobami z cerą naczynkową.

Standardowy koszt takiego zabiegu może się wahać od 100 do 300 zł. Pamiętajmy jednak, że manualne oczyszczanie twarzy wymaga odpowiedniej wiedzy i umiejętności. Lepiej nie próbować wyciskać pryszczy samodzielnie w domu, ponieważ może się to skończyć na pogłębieniu stanów zapalnych, a nawet prowadzić do powstawania blizn i ran.

Sposoby oczyszczania twarzy stosowane przez kosmetyczki

Bardzo popularnymi zabiegami, które pozwalają osiągnąć naprawdę dobre rezultaty, są peeling kawitacyjny i mikrodermabrazja. Pierwszy zabieg wykonywany jest często jako wstęp do innych, jednak z powodzeniem stosuje się go też samodzielnie. Ten rodzaj peelingu usuwa martwy naskórek, dzięki czemu skóra jest oczyszczona i gotowa na przyjmowanie dobroczynnych substancji, np. z odżywczych maseczek.

Piękna cera od zaraz

Proces kawitacji, który jest tutaj wykorzystywany, polega na przemianie wody ze stanu ciekłego w gazowy. Specjalne urządzenie do kawitacji za pomocą ultradźwięków tworzy gazowe pęcherzyki, które usuwają martwe komórki skóry. Końcówka urządzenia ma postać metalowej szpatułki, jednak sam zabieg jest zupełnie bezbolesny. Może być stosowany przy każdym rodzaju skóry nawet u osób z cerą naczynkową i trądzikiem różowatym. Zabieg można wykonać już nawet za kilkadziesiąt złotych.

Mikrodermabrazja również należy do zabiegów zupełnie bezinwazyjnych. Poleca się ją szczególnie osobom z cerą tłustą i mieszaną. Istotą całego procesu jest mechaniczne ścieranie martwego naskórka przez urządzenie, które pod wpływem ciśnienia wypycha kryształki korundu. To właśnie te kryształki usuwają martwy naskórek i jednocześnie oczyszczają cerę. Zabieg pozwala osiągnąć spektakularne efekty, jednak osoby z rozszerzonymi naczynkami powinny go unikać.

Oczyszczanie twarzy kwasami czy domowe sposoby?

Oczyszczanie twarzy kwasami to nic innego jak peeling chemiczny wykonywany za pomocą kwasów różnego pochodzenia. Kosmetyczka na podstawie oceny stanu skóry oraz jej problemów dobiera odpowiedni kwas oraz jego stężenie. Po nałożeniu na skórę kwas po prostu rozpuszcza warstwę wiążącą komórki naskórka ze sobą, w efekcie czego dochodzi do złuszczenia skóry. Zabieg ten doskonale poradzi sobie nie tylko z niedoskonałościami jak wypryski i trądzik, ale również z bliznami potrądzikowymi, przebarwieniami, a także pomoże spłycić zmarszczki.

Zabieg wykonuje się najczęściej wiosną lub jesienią, kiedy skóra nie jest poddana działaniom silnych promieni słonecznych. Przez jakiś czas nie należy również korzystać z solarium. Bezpieczeństwo przede wszystkim!

Najczęściej używanymi w zabiegu kwasami są:

  • Kwas migdałowy;
  • Kwas salicylowy;
  • Kwas glikolowy;
  • Kwas azelainowy;
  • Kwas mlekowy.

Domowe sposoby oczyszczania twarzy są niestety dużo mniej skuteczne od tych proponowanych w gabinetach kosmetycznych. Niemniej można samodzielnie wykonać delikatny peeling enzymatyczny lub mechaniczny, który pomoże nam na co dzień utrzymać cerę w dobrym stanie.


Zapoznaj się także z artykułami:
Ile kosztuje przedłużanie rzęs? Przedstawiamy metody i ceny >> 
Ile kosztuje farbowanie włosów u fryzjera >>
Ile kosztuje wybielanie zębów? Metody wybielania oraz ceny >>

Avatar

Anna

Opublikowano:
30 mar 2022 12:30

Udostępnij

Face Book GoldenLine LinkedIn Twitter Youtube